Fuar Hakkında l Diyarbakır Gıda ve Yöresel Lezzetler Fuarı

YÖRESEL LEZZETLERİN DİYARBAKIR BULUŞMASI GURME 2020 DİYARBAKIR GIDA VE YÖRESEL LEZZETLER FUARI  18-22 KASIM 2020 TARİHLERİ ARASINDA 3. KEZ TÜYAP DİYARBAKIR’DA..

Kuruluşumuz TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım Anonim Şirketi tarafından hazırlanan ve Anadolu’nun eşsiz tat ve lezzetlerinin bir arada sunulacağı GURME 2020 Diyarbakır Gıda ve Yöresel Lezzetler Fuarı 11-15 Kasım 2020 tarihleri arasında Tüyap Diyarbakır Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.

Geçtiğimiz sene 173,854 ziyaretçiye ve 45 ilin yöresel lezzetlerine ev sahipliği yapan ve geniş bir yelpazede sergilenen yöresel ürünlerimizin markalaşma ve coğrafi işaret tescil süreçlerinde bilinirliklerini artırarak yeni pazarlara açılma hamlelerinde önemli bir buluşma noktası olan Fuarımız, aynı zamanda sektördeki gelişme ve yeniliklerin topluca sergilendiği, yeni bayilik girişimleri ve ihracat imkanlarının yaratıldığı bir ihtisas ortamında katılımcı firmalar ile sektör profesyonellerini aynı çatı altında bir araya getirmeyi hedeflemektedir.